– Galeria Katowicka to obiekt zlokalizowany w samym centrum Katowic, który będzie miał duży wpływ na ożywienie tej części miasta i podniesienie jakości przestrzeni publicznej – – mówi Agata Brzezińska, dyrektor ds. komercjalizacji w Neinver Polska. – Przyszli klienci galerii będą mogli wybierać produkty spośród ofert ponad 250 najemców. W obiekcie znajdą się również restauracje i kawiarnie, z których część będzie zlokalizowana na parterze i dostępna od strony zmodernizowanego Placu Szewczyka – dodaje.

Galeria Katowicka to łącznie ponad 52 tys. mkw. powierzchni handlowej. Projekt jest prowadzony przez firmę Neinver w partnerstwie z PKP SA. Zakłada on realizację najnowocześniejszego w Polsce kompleksu łączącego funkcje komunikacyjne, handlowe i biurowe. W ramach przebudowy dworca – obok nowej hali obsługi pasażerów i Galerii Katowickiej (z podziemnym parkingiem na 1200 samochodów), powstanie budynek biurowy oraz podziemny dworzec autobusowy, a także sieć infrastruktury łącząca nowy obiekt z centrum miasta. Galeria Katowicka ma być gotowa w 2012 roku. Wartość całego projektu to ok. 240 milionów euro. 

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Koncentruje swoją aktywność na inwestowaniu, zarządzaniu kapitałem i realizowaniu projektów w różnych sektorach rynku nieruchomości. Działalność firmy obejmuje komercjalizację, zarządzanie i marketing centrów outlet oraz nowoczesnych kompleksów łączących parki handlowo-rozrywkowe. W 2009 roku deweloper obchodził 40. rocznicę działalności.