Budynek zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, produkujące energię elektryczną. Ta naturalna energia zostanie wykorzystana m.in. do ładowania wózków elektrycznych i podnośników magazynowych.
Na dachu budynku zaplanowano tzw. żywą tkankę, czyli zieloną, rekreacyjną przestrzeń dla pracowników i gości.

W centrum logistycznym zostaną zastosowane nowoczesne technologie ułatwiające zarządzanie towarami, np. system WMS Microsoft Dynamics, czy automatyczną identyfikację produktów w technologii RFID – Radio frequency identification, (system kontroli przepływu towarów z wykorzystaniem fal radiowych).

W centrum logistycznym w Palmirach, Wittchen oprócz swojej działalności, otworzy przestrzeń na kompleksowe usługi logistyczne, świadczone przez firmy zewnętrzne. Dodatkowo, w magazynie wydzielona zostanie niezabudowana regałami powierzchnia około 1300 mkw., przeznaczona pod wynajem. Powierzchnia ta wyposażona będzie w rampy najazdowe i załadunkowe. Do dyspozycji klientów będzie również pomieszczenie biurowo – techniczne oraz część socjalna.  

Projekt całego przedsięwzięcia przygotowywała pracownia architektoniczna – Biuro Projektowe BJK, Architekci z Gdyni, generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma PEKABEX z Poznania, TBS Sp. z o.o. wspiera inwestora w budowie obiektu.

Firma Wittchen została założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchena. W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, m.in.: portfele, kosmetyczki, saszetki, teczki, torebki, elegancką odzież damską oraz męską, a także jedwabne szale i apaszki, paski, rękawiczki, parasole w różnych fasonach i kolorach oraz torby i walizki podróżne z kolekcji Wittchen Travel. Na specjalne życzenie klientów, w 2006 roku, wprowadzono klasyczną kolekcję butów damskich i męskich Wittchen.

Firma posiada sieć własnych salonów firmowych i stoisk patronackich w całym kraju, prowadzi sprzedaż produktów dla klientów instytucjonalnych, rozwija działalność eksportową, a także sprzedaż za pośrednictwem Internetu. Marka ma sklepy firmowe także zagranicą, głównie w Rosji, Ukrainie i na Białorusi. Rozwój firmy stał się przyczyną stworzenia profesjonalnego centrum logistycznego w Broniszach, w którym zlokalizowany jest magazyn, skład celny oraz Departament Jakości. Obecnie w firmie zatrudnionych ok. 450 osób.