– Akwizycja ta wzmocni obecną pozycję Grupy Eurocash w segmencie gastronomii, bazującą na konkurencyjnej kosztowo, przy wykorzystaniu zintegrowanego systemu logistycznego, obsłudze sieci fast food i stacji benzynowych, oraz umożliwi wejście w nowy segment obsługi niezależnych punktów gastronomicznych – czytamy w komunikacie Eurocash.

Obecność w tym segmencie jest priorytetowa dla Grupy Eurocash w kontekście budowy wiodącej pozycji we wszystkich segmentach rynku FMCG, w których placówki detaliczne mają potrzebę współpracy z dystrybutorem hurtowym. Sieć magazynów dostosowana do przechowywania produktów w różnych zakresach temperatur, z których Dania Fast Food zaopatruje lokalnych klientów z segmentu HoReCa, stanowi doskonałą platformę do dalszego rozwoju.

Ponadto przejęcie Pol Cater i Dania Fast Food pozwoli Eurocash zdobyć doświadczenie w dystrybucji takich produktów jak kanapki, hot-dogi oraz produkty mrożone. Handel tymi produktami może zyskać na znaczeniu w przyszłości, wraz z przekształcaniem się części tradycyjnych sklepów detalicznych w palcówki typu „convenience”, jak to miało miejsce w Stanach Zjednoczonych Ameryki, czy krajach Europy Zachodniej.

– Przyłączenie do naszej grupy spółki Pol Cater to kolejny krok w konsekwentnej budowie najlepszego dystrybutora FMCG w Polsce. Dzięki tej transakcji umocnimy się w kolejnych segmentach rynku – głównie obsłudze niezależnych punktów gastronomicznych w segmencie HoReCa – mówi Luis Amaral, prezes zarządu Eurocash. – Poza rozwojem organicznym jesteśmy podmiotem aktywnie konsolidującym rynek hurtowy, co pozwala nam być efektywnym partnerem dla tradycyjnych sklepów detalicznych w całej Polsce. Nasze obroty zwiększyły się od giełdowego debiutu w 2005 roku czterokrotnie, do poziomu 6,7 mld zł w 2009 roku. Wzrost jest jeszcze większy, jeśli weźmiemy pod uwagę finalizowane przez nas przejęcie spółek dystrybucyjnych CEDC, których sprzedaż w 2009 roku wyniosła blisko 2,2 mld zł. Konsekwentnie wdrażana strategia pozwala nam osiągać skalę, dzięki której jesteśmy coraz bardziej efektywni i zapewniamy konkurencyjność naszym klientom – dodaje Luis Amaral.

Strony zdecydowały się nie ujawniać wartości transakcji. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych Eurocash. Zawarcie ostatecznej transakcji uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody na połączenie Prezesa UOKiK.