W trakcie sobotniej imprezy odbędą się liczne konkursy kulinarne, w których główną nagrodą będzie voucher dla dwóch osób na weekendowy pobyt w Vital&Spa Resort Szarotka w Zieleńcu. Tego dnia w centrum handlowym przygotowywane będą również powidła na największej patelni w Polsce. Wieczorem pojawi się również muzyczna gwiazda, będą występy zespołów ludowych, park rozrywki dla dzieci, ale przede wszystkim degustacje lokalnych specjałów i prezentacje kulinarne.

Organizatorami imprezy, poza Galerią Twierdza Kłodzko, są Powiat Kłodzki i Klub Kulinarny Hrabstwa Kłodzkiego.

Galeria Twierdza Kłodzko to jeden z większych pracodawców w regionie, zatrudniający przeszło 800 osób. W centrum mieszczą się bowiem hipermarket Leroy Merlin z artykułami budowlanymi i wyposażenia wnętrz, Jysk, supermarket Carrefour oraz salon Media Expert. W galerii swoje salony ulokowały także sieciowe marki takie jak Marks & Spencer, Empik, Deichmann, Rossmann.

Inwestorem regionalnego Centrum Handlowego Twierdza Kłodzko jest Rank Progress SA z siedzibą w Legnicy przy ul. Złotoryjskiej 63. Spółka jest uznanym podmiotem, operującym głownie na rynku nieruchomości handlowych. Od 2005 roku odrębną gałęzią działalności Rank Progress jest budowa galerii handlowych, zlokalizowanych w miastach liczących od 50 do 150 tysięcy mieszkańców.