Skatepark to propozycja Centrum Handlowego Pogoria na ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Profesjonalną rampę ustawiono przy alejce prowadzącej do centrum od strony parku. Będzie tu mógł ćwiczyć każdy kto jeździ na rolkach, deskorolce czy BMX.

Na co dzień wyczynom skaterów będzie towarzyszyć muzyka, emitowana z centrum za pomocą głośników. Natomiast do końca sierpnia w piątki i soboty w Skateparku będą odbywać się także występy DJ’skie w godzinach: od 14:00 do 20:00.  Skatepark pozostanie czynny do 31 października 2010 r.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy
30 tys. mkw. powierzchni handlowej. Mieści ok. 90. sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej – Saguez. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku. Właścicielem CH Pogoria jest fundusz MGPA Europe Fund III zarządzany przez firmę private equity MGPA.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie 10 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.