Spółka Eko Holding informowała we wcześniejszym komunikacie, że transakcja zostanie sfinalizowana po dokonaniu due dilligance, której wyniki nie będą budziły zastrzeżeń prawnych.

– Przejęcie Inter-Kramu uważam za bardzo dobre posunięcie. Sklepy są uzupełnieniem naszej sieci. Chciałbym podkreślić, że placówki Inter-Kramu, w większości, są zlokalizowane w centrach miejscowości i uważane przez mieszkańców za najważniejszy sklep w okolicy. Muszę również dodać, że Inter-Kram ma rozbudowaną bazę sklepów na terenie Pojezierza Lubuskiego – terenu bardzo chętnie odwiedzanego przez turystów, co zwiększa liczbę klientów – skomentował podpisanie umowy zakupu Jarosław Śmigrodzki, wiceprezes EKO Holding S.A. odpowiedzialny za ekspansję spółki.

Szacunkowe przychody spółki Inter-Kram w 2009 roku wyniosły ok. 76,3 mln zł, a szacunkowy zysk brutto ok. 1,25 mln zł.

Działalność Grupy Eko Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej. W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów Eko, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Sieć Eko posiada wiodącą pozycję na rynku sprzedaży detalicznej w południowo-zachodniej Polsce. Do Eko Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju.