Właściciel obiektu, firma Centrum Development&Investment, może już wystąpić o prawomocne pozwolenie na budowę. Deweloper zamierza powiększyć powierzchnię handlową obiektu niemal pięciokrotnie. Obecnie Sezam ma niespełna 7 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Po rozbudowie liczyć będzie ok. 20 tys. mkw. powierzchni handlowej i drugie tyle przeznaczone zostanie na biura, a także podziemny parking, w którym na dwóch poziomach przewidziano około 450 miejsc postojowych.

Z informacji zawartych we wniosku inwestora wynika, że dawny „pedet”, który pamięta jeszcze czasy PRL-u zostanie wyburzony. Natomiast wybudowana w jego miejscu nowa galeria handlowo-usługowa wypełni przestrzeń między ul. Kapucyńską, Narutowicza, Peowiaków i Kościuszki. Dziś na terenie planowanej inwestycji są m.in. kamienice, bary i LO im. Asnyka. To wszystko czeka rozbiórka.

Centrum Development&Investments jest holdingiem spółek, będących właścicielami i zarządcami 17 nieruchomości, głównie handlowych, znajdujących się w centrach czternastu największych miast Polski. Sztandarowe i znane nieruchomości CDI to m.in. Wars&Sawa i Junior oraz Smyk w Warszawie, Renoma we Wrocławiu, poznański Okrąglak, Posejdon w Szczecinie czy Supersam w Katowicach.

Atutem wszystkich nieruchomości CDI jest ich doskonała lokalizacja w centrach miast, przy głównych ulicach handlowych, a także długa tradycja handlowa, dzięki czemu stają się one istotnymi elementami śródmiejskiego krajobrazu miast. W ramach swojego portfela nieruchomości, CDI zarządza blisko 110 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowych i biurowych. Najemcami są sklepy renomowanych sieci i marek polskich i zagranicznych, jak również siedziby i biura wiodących przedsiębiorstw światowych.