CH Wilanów jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 7,5 hektara zlokalizowanej w dzielnicy Wilanów w Warszawie, na której strony zamierzają wybudować jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych w Europie. Polnord i GTC szacują, że koszty realizacji projektu wyniosą ok. 170 mln euro, zaś jego wartość po zakończeniu inwestycji powinna przekroczyć 250 mln euro. – Realizacja tego projektu zapewni partnerom wysoką stopę zwrotu z realizowanej inwestycji – czytamy w komunikacie Polnord SA.

– Centrum Handlowe zbudowane zostanie w Wilanowie, jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy i będzie komplementarnym uzupełnieniem licznych projektów deweloperskich realizowanych przez Polnord w ramach Miasteczka Wilanów – czytamy dalej. W czterech projektach deweloperskich realizowanych przez Polnord w Wilanowie: Kryształ Wilanowa, Ostoja Wilanów, Królewskie Przedmieście oraz Dobry Dom oddanych będzie niemal 2,5 tys. mieszkań.

Termin rozpoczęcia prac budowlanych uzależniony jest od wydania przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy niezbędnych decyzji administracyjnych.

– Powyższa transakcja, będąca odzwierciedleniem realizowanej przez Polnord strategii zwiększania obecności Grupy Polnord w sektorze komercyjnym, przyczyni się jednocześnie do podniesienia atrakcyjności realizowanych przez Grupę Polnord projektów mieszkaniowych w ramach Miasteczka Wilanów – napisano w komunikacie.