Trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni handlowej wynoszącej 2,5 tys. mkw. stanie przy ul. Okulickiego, na wprost dworca autobusowego, na miejscu obecnego parkingu busów. Galerii towarzyszyć będzie podziemny parking, który był warunkiem radnych, przed zmianą planu zagospodarowania.

– Zapewniam, że obiekt ten będzie ozdobą miasta – przekonywał na sesji samorządu Witold Habuda, prezes nowopowstałej spółki "Galeria Stalowa Wola". – Znajdzie się w nim ponad 100 nowych miejsc pracy i wiele miejsc parkingowych w podziemnym garażu, co po części rozwiąże problemy z parkowaniem w centrum miasta.

Centrum handlowe powstanie najwcześniej w 2013 roku, bo samo załatwianie wszystkich dokumentów budowlanych, zajmie kupcom przynajmniej rok. 

Pierwsze informacje na temat planów budowy Galerii Stalowa Wola pojawiły się już kilka lat temu, jednak realizacja projektu przeciągała się w czasie. Nowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwi kupcom wybudowanie centrum handlowego w jednym z ostatnich wolnych, a zarazem najatrakcyjniejszych inwestycyjnie miejsc w centrum Stalowej Woli.

Stalowa Wola położona jest w  północnej części województwa podkarpackiego. Miasto liczy blisko 65 tys. mieszkańców.