Kolekcja prezentowana w Focus Mall Bydgoszcz to osiem odrestaurowanych motocykli pochodzących z lat 1928 – 1984. W ramach wystawy demonstrowane są pojazdy cywilne, sportowe, turystyczne, ale również motocykle militarne. Perełką kolekcji zebranej w centrum handlowym jest model Harleya, którego miłośnikiem był Elvis Preslay.

Galeria Focus Mall Bydgoszcz to 90 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Na dwóch kondygnacjach działa 150 sklepów i punktów usługowych. W galerii mieszkańcy Bydgoszczy odnajdują również wielosalowe kino Cinema City, a także szereg restauracji i punktów gastronomicznych. Do dyspozycji klientów centrum handlowego pozostaje 1200 miejsc parkingowych.

Inwestorem galerii jest Parkridge, który należy do czołowych firm deweloperskich w Wielkiej Brytanii. W Polsce działa od roku 2003. Jej strategia koncentruje się na wykupywaniu i przebudowie starych obiektów, kompleksów budynków i przekształcaniu ich w nowoczesne miejsca rozrywkowe, handlowe, galerie handlowe, a także apartamentowce.

W Polsce nieruchomościami posiadanymi przez grupę Parkridge zarządza spółka Alfa Asset Management, która skupia się na bieżącej działalności operacyjnej, utrzymaniu technicznym obiektów, wsparciu technicznym najemców oraz komercjalizacji, marketingu i nadzorze prawnym.