Stary, uszkodzony i nienadający się do ponownego użycia sprzęt IT ze wszystkich oddziałów dystrybucyjnych i placówek detalicznych Grupy Handlowej Emperia w całej Polsce będzie teraz trafiał w jedno miejsce – do magazynu w centrali grupy w Lublinie. Stąd sprzęt odbierze specjalistyczna firma zajmująca się utylizowaniem i segregowaniem niebezpiecznych odpadów.

To nie pierwszy projekt Grupy Handlowej Emperia, wynikający z troski o środowisko naturalne. Już w ubiegłym roku sieci detaliczne Emperii wycofały ze swoich supermarketów jednorazowe reklamówki foliowe, zamieniając je na przyjazne środowisku siatki biodegradowalne. Placówki prowadzą także zbiórkę zużytych baterii. Cała Grupa Handlowa Emperia pracuje nad optymalizacją zużycia energii elektrycznej, minimalizuje ilość zużywanego papieru oraz prowadzi recykling artykułów papierowych. 

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno – chemicznych. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding SA. Grupa swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju. Spółka prowadzi dystrybucję artykułów FMCG poprzez magazyny cash&carry i centra dystrybucji rozlokowane w całej Polsce. Poprzez spółki Tradis oraz Ambra i DEF dociera do ponad 40 tys. polskich sklepów.

Handel detaliczny w Grupie Handlowej Emperia skupia sieci supermarketów, o różnorodnych formatach, prowadzące placówki marek Lewiatan, Groszek, Euro-Sklep, Milea, Społem Tychy, Stokrotka i Delima. Poprzez spółkę Partnerski Serwis Detaliczny Emperia współpracuje z 51 spółdzielniami spożywców. Łącznie w ramach sieci detalicznych Emperii działa już 3 880 polskich sklepów. Grupa Handlowa Emperia w całym kraju zatrudnia niemal 13 tysięcy osób. W tym roku świętuje jubileusz 20-lecia powstania.