– Olsztyńskie Multikino zaoferuje swoim Klientom 9 klimatyzowanych sal. Podpisanie umowy z Galerią Warmińską wynika ze strategii ekspansji firmy Multikino, która zakłada lokalizację obiektów w mniejszych miastach o wysokim potencjale. Olsztyn jak najbardziej spełnia takie wymogi – powiedział Piotr Zygo, prezes Grupy Multikino SA.

Dokładamy wszelkich starań, aby Galeria Warmińska była jak najwyższej klasy obiektem handlowym – mówi Mariusz Kowalczyk, przedstawiciel zespołu ds. komercjalizacji w firmie Libra Project. – Naszym celem jest pozyskanie kluczowych najemców z branży rozrywkowej, a Multikino z pewnością do takich należy. Kino będzie obsługiwać całe województwo warmińsko-mazurskie, zamieszkałe przez 1,5 mln osób, co z pewnością korzystnie wpłynie na obniżenie cen biletów – dodał.

Multikino SA jest pierwszym operatorem multipleksów, który rozpoczął działalność na rynku polskim. Obecnie Multikino posiada 188 ekranów z łączną liczbą 42 362 miejsc i jest obecne w 15 największych miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Elblągu, Zabrzu, Włocławku, Rybniku, Koszalinie oraz Sopocie.

Galeria Warmińska powstanie wpołudniowej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. W jej bliskim otoczeniu znajdują się największe olsztyńskie osiedla: Jaroty, Nagórki i Pieczewo, zamieszkałe przez ponad 80 tys. osób. Do grona potencjalnych klientów obiektu zaliczyć można również 30 tys. studentów z pobliskiego kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Położenie Galerii Warmińskiej zapewni jej klientom dogodny dojazd z każdego punktu miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem, a z kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego także rowerem, dzięki ścieżce rowerowej biegnącej wokół galerii i przyległych do niej terenów zielonych. Jednocześnie w pobliżu inwestycji planowana jest budowa nowej linii tramwajowej.