Termin otwarcia nowego salonu przewidywany jest na I półrocze 2012 roku. Umowa została zawarta na okres 10 lat liczonych od dnia otwarcia galerii z możliwością jej przedłużenia na kolejne okresy.

– Systematyczne rozbudowywanie ogólnopolskiej sieci sprzedaży Intersport Polska SA jest zgodne z przyjętą przez zarząd strategią rozwoju. Dzięki ekspansji na nowe obszary, sieć ma możliwość poszerzenia rynku zbytu i dotarcia z ofertą do nowego grona klientów. Wpłynie to pozytywnie na wyniki finansowe spółki osiągane w przyszłości i przyczyni się do stałego zwiększania udziału firmy w polskim rynku artykułów sportowych – czytamy w komunikacie Intersportu.

Działalność sieci Intersport Polska SA polega na sprzedaży markowego sprzętu sportowego w specjalistycznych sklepach wielkopowierzchniowych, które są zlokalizowane w wybranych, prestiżowych centrach handlowych dużych miast w całej Polsce. Intersport Polska SA prowadzi działalność w 28 placówkach – w czterech salonach w Warszawie i Poznaniu, trzech salonach w Krakowie, Wrocławiu, dwóch w Gdańsku i Łodzi oraz po jednym salonie w Bielsku-Białej, Bytomiu, Bydgoszczy, Białymstoku, Częstochowie, Gdyni, Katowicach, Opolu, Płocku i Sosnowcu o łącznej powierzchni ponad 30 tys. mkw.