Skorzystać będzie można również z porad dietetyka.

Podczas podobnej akcji w Bydgoszczy udało się przebadać 195 osób, u rekordzisty wykryto czterokrotnie podwyższony poziom cukru we krwi, u kilku innych osób – znacznie podwyższony. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że podczas czterech godzin w Raciborzu badaniom podda się równie liczna grupa klientów. Sieć do udziału w akcji zaprasza osoby w każdym wieku.

Białe soboty prowadzone są w sklepach Netto w ramach kampanii prozdrowotnej „Zatrzymać cukrzycę”, która trwa od maja 2010 roku. Wówczas w sklepach pojawiły się plakaty informujące o zaangażowaniu w akcję i specjalnie oznakowane półki ze zdrową żywnością, polecaną dla diabetyków oraz osób zagrożonych cukrzycą. Kolejnym etapem są białe soboty, organizowane wspólnie z firmą Roche Diagnostics Polska oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków i miesięcznikiem „Diabetyk”. O szczegółach kampanii i terminach białych sobót Netto informuje na stronie internetowej www.netto.pl.

Netto Polska należy do duńskiej sieci handlowej, obecnej w całej Europie – w Polsce ma 194 sklepy. Sieć od wielu lat angażuje się w akcje społeczne, wspierając finansowo lokalne instytucje i przedsięwzięcia, takie jak charytatywne zbiórki żywności, liczne imprezy rozrywkowe, domy dziecka.