– Nowoczesny obiekt pozwoli Ambrze skrócić czas realizacji zamówień, a tym samym zwiększyć wydajność. 
W 2009 roku Ambra podpisała kilka znaczących umów dystrybucyjnych z wiodącymi producentami, rozbudowa magazynu była zatem konieczna, by spółka mogła równie sprawnie jak dotychczas obsługiwać współpracujące podmioty – czytamy w komunikacie spółki.

Prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym powstał magazyn do przechowywania kosmetyków nie wymagających wysokiego składowania, o powierzchni niemal 900 mkw. Dzięki temu magazyn wysokiego składowania zyskał dodatkową przestrzeń. W drugim etapie Ambra powiększyła o 610 mkw. magazyn wysokiego składowania oraz rozdzieliła strefę dostaw towaru od strefy wydań.

– Wszystkie te działania były skierowane przede wszystkim na poprawę wydajności magazynu – mówi Roman Zięba, prezes zarządu Ambra Sp. z o.o. – Rozbudowa pozwoli nam skrócić czas relokacji towaru i usprawnić ścieżkę wydawczą. Obecnie jesteśmy największą hurtownią chemiczno-kosmetyczną na Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce, mamy najszerszy asortyment, a nasza oferta i jakość obsługi zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Teraz chcemy wykorzystać możliwości nowego magazynu i umocnić swoją pozycję wiodącego dystrybutora kosmetyków, chemii i farmaceutyków na terenie Śląska, Opolszczyzny i Małopolski – dodaje Zięba.