Rodzice, którzy już myślą o przygotowaniu swoich pociech do nowego roku szkolnego mogą skompletować pełną wyprawkę podczas pojedynczych zakupów. W bogatej ofercie artykułów szkolnych znaleźć mogą rzeczy w bardzo przystępnych cenach, charakteryzujące się ciekawym wzornictwem. Szeroka gama zeszytów, tornistrów, worków do w-f oraz różnorodne propozycje wyposażenia uczniowskich piórników zadowolą nawet najbardziej wymagających uczniów, którzy będą razem ze swoimi rodzicami wybierali nowe przybory szkolne. Aby ułatwić klientom zakupy oraz pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru artykułów szkolnych, Carrefour przygotował specjalnie wyeksponowane stoiska, które znajdują się w głównych alejkach sklepów.

W szkolnej ofercie sieci znajdują się serie markowych, licencjonowanych produktów z postaciami z bajek oraz aktorami występującymi w serialach i filmach młodzieżowych. Najmłodsi uczniowie mogą wybrać zeszyty, piórniki, plecaki, bloki rysunkowe, worki na obuwie, farby oraz kredki z postaciami z takich bajek jak Królewna Śnieżka czy Toy Story. Starsi uczniowie skompletują wyprawkę z bohaterami hitu kinowego Zmierzch oraz serialu Hannah Montana. Duża część produktów z tej serii jest do kupienia wyłącznie w sieci Carrefour.

W szkolnej ofercie klienci znajdą także, w bardzo atrakcyjnych cenach, szeroki wybór mebli do wyposażenia pokoju każdego ucznia. Nowoczesne biurka komputerowe i wygodne, regulowane krzesła na pewno zapewnią dzieciom bardzo dobre warunki do nauki.

Carrefour Polska należy do Grupy Carrefour, czyli francuskiej sieci hipermarketów i supermarketów. Historia firmy sięga roku 1963, wówczas w Annecy we Francji powstał pierwszy supermarket tej marki. Wybudowano go na skrzyżowaniu pięciu ulic, stąd też nazwa Carrefour, która w języku francuskim oznacza "skrzyżowanie". Od momentu założenia firma otworzyła w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej ponad 15 tys. sklepów, w których pracuje prawie pół miliona pracowników.

W Polsce pierwszy hipermarket Carrefour został otwarty w listopadzie 1997 roku w Łodzi. W roku 2000 do sieci dołączyły supermarkety Champion i Globi. Natomiast w roku 2007 Carrefour przejął 183 supermarkety Albert, 15 hipermarketów Hypernova oraz cztery stacje benzynowe.