W Polsce najdroższe są lokale handlowe znajdujące się na głównych ulicach Krakowa. Stawki najmu lokalu na Rynku Głównym, czy ulicy Grodzkiej wynoszą średnio 85-95 euro miesięcznie za metr kwadratowy. Jednak stolica Małopolski dzięki rozwojowi turystyki zyskała również w obszarze handlowym, usługowym i gastronomicznym. Centrum Krakowa przyciąga zagranicznych gości, dla których ceny w sklepach lub restauracjach są relatywnie niskie.

Warszawa osiąga podobny poziom cen najmu lokali handlowych. W stolicy za lokal na Marszałkowskiej lub Nowym Świecie trzeba zapłacić miesięcznie około 73-90 euro/mkw. Taniej jest już w Łodzi (koszt wynajmu lokalu na przykład na ulicy Piotrowskiej wynosi 25-30 euro/mkw.) oraz w Gdyni na ulicy Świętojańskiej (35-40 euro/mkw. miesięcznie). Jednak ulice handlowe tych dwóch miast nie należą do czołowych w Polsce, mniejsze jest więc również zainteresowaniem nimi ze strony najemców.

W Polsce poziom cen najmu lokalu na ulicach handlowych dużych miast jest niski w zestawieniu z państwami zachodnimi. Dla przykładu, w Monachium za taki lokal trzeba zapłacić 310 euro/mkw./miesiąc. Podobnie jest we Frankfurcie, gdzie koszty sięgają 270 euro/mkw./miesiąc. Najwyższe czynsze za prestiżowe lokale przy głównych ulicach handlowych są w Londynie i Paryżu (odpowiednio 650 i 625 euro/mkw./miesiąc).