Chata Polska angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności oraz potrzebujących. W ramach akcji „Pomóżmy powodzianom!” w wybranych sklepach sieci odbyła się zbiórka żywności i środków czystości. Odzew ze strony klientów był bardzo pozytywny, zebrano wiele darów, które za pośrednictwem Caritas Polska zostały przekazane poszkodowanym.

Chata Polska postanowiła również podjąć działania, które pomogły dzieciom ofiar powodzi w przyjemny sposób spędzić czas wakacji – ciężki zwłaszcza dla ich rodziców, którzy musieli zająć się odbudową dobytku. Wsparcie polegało na współfinansowaniu tygodniowego obozu piłkarskiego dla 60 dzieci z terenów zalewowych. Ich pobyt w Poznaniu wypełniony był codziennymi treningami, grami zespołowymi oraz zajęciami na basenie. Finałem obozu był mecz 44 dzieci z 11 piłkarzami mistrza Polski Lecha Poznań na stadionie miejskim przy ulicy Bułgarskiej, który w roku 2012 będzie areną Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Odpowiedzialność społeczna to jeden z istotniejszych aspektów funkcjonowania sieci Chata Polska. Za działania z zakresu CSR firma otrzymała w tym roku tytuł Lidera Odpowiedzialności Społecznej.

Poznańska sieć handlowa Polska Chata ma swoje placówki w siedmiu województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, łódzkim oraz kujawsko – pomorskim. Obroty firmy w 2009 roku wyniosły około 720 mln złotych.