W dzienniku możemy przeczytać, że nowy obiekt stanie u zbiegu ul. Turystycznej i Mełgiewskiej. Będzie się składał z dwóch budynków – jeden o powierzchni siedmiu tys. mkw., drugi pięciu tys. mkw. Ich wysokość będzie sięgać maksymalnie pięciu metrów. Jest już zaplanowane miejsce na parking, który pomieści 150 pojazdów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zostaną ukończone prace budowlane i wykończeniowe. Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że do jednego z powstających budynków może wejść duży hipermarket meblowy.

Na początku roku E.Leclerc kupił od miasta działkę o powierzchni około hektara. Sieć zapłaciła za te grunty 2 mln 626 tys. zł.

E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią hipermarketów w Polsce. Pierwszy hipermarket E.Leclerc w kraju został uruchomiony w 1995 roku. Od tego czasu liczba supermarketów, zlokalizowanych w dużych miastach na terenie kraju, znacząco wzrosła. W 2009 roku obroty sieci osiągnęły poziom 2,281 mld złotych, tj. o 7,8 proc. więcej w stosunku do roku 2008. Zanotowany w tym samym czasie wzrost liczby klientów wyniósł ponad siedem proc. W całym okresie swojej działalności w Polsce E.Leclerc stworzył blisko pięć tysięcy miejsc pracy, a jego nakłady inwestycyjne sięgnęły 1,9 mld. złotych.