W weekend 21-22 sierpnia Renoma zaprasza dzieci w wieku od 4 lat na czekoladowy weekend, organizowany wspólnie z Czekoladziarnią z ul. Włodkowica we Wrocławiu. Atrakcje zaplanowano na poziomie +2 w godzinach 15.00-18.00.

W sobotę i w niedzielę spotkanie rozpoczną warsztaty otwarte dla dzieci i ich rodziców, połączone z degustacją czekoladowych smakołyków. Organizatorzy przygotowali również zajęcia plastyczne, rodzinny konkurs wiedzy o czekoladzie, tworzenie biżuterii z makaronu oraz grę w poszukiwanie ziaren kakaowca. Na miejscu będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat czekolady i ogrodów ziołowych. W niedzielne popołudnie – na zakończenie dwudniowej imprezy – czekoladowy finał: warsztaty plastyczne, konkursy i czekoladowa fontanna.

Natomiast 28 i 29 sierpnia na poziomie +2 czekają na dzieci warsztaty projektowania zabawek, ubrań i mebli „RenoMA dizajn”. Dwudniowa impreza to propozycja dla dwóch grup wiekowych. Dzieci w wieku 5-8 lat będą mogły odwiedzić centrum w godzinach 11.00-13.00, zaś starsze (9-12 lat) – w godzinach 15.00-17.00. Dzieci dowiedzą się, co to jest zabawka, jak się ją projektuje i spróbują wykonać ją samodzielnie. Przez chwilę będą mogły również wcielić się w rolę projektanta mody oraz mebli. Spotkania „RenoMA dizajn” będą prowadzone w trybie otwartym, a dzieci mogą w każdym momencie przyłączyć się do zabawy, ale także zrezygnować z niej.