Sam autor prezentowanych w Galerii Focus Mall prac pojawi się na zakończenie wystawy. Spotkanie z nim zostało zaplanowane na 28 sierpnia bieżącego roku. W tym dniu będzie można osobiście porozmawiać ze znanym podróżnikiem, zrobić sobie wspólne zdjęcie i poprosić o autograf. Co ciekawe, w ostatnią sobotę sierpnia, Wojciech Cejrowski zaprezentuje również swoją kolekcję „skarbów” przywiezionych z dalekich i egzotycznych podróży.

W galerii handlowej od 9 do 28 sierpnia będzie można również obejrzeć wystawę fotografii, zebranych przez piotrkowskie Stowarzyszenie Fotograficzne F4, a także podziwiać obrazy lokalnych malarzy i artystów.

Inwestorem galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim jest Parkridge Holdings, który należy do czołowych firm deweloperskich w Europie. Specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych i parków handlowych. Do tej pory zainwestował w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ponad 1 mld euro. Pierwsze Focus Mall w Polsce zostały otworzone w Rybniku, Bydgoszczy i Zielonej Górze. Powierzchnia galerii w Piotrkowie Trybunalskim wynosi 75 tys. mkw. Powierzchnia najmu stanowi natomiast 35 tys. mkw., mieści się na niej 110 sklepów. Centrum handlowe dysponuje parkingiem na 700 miejsc postojowych.