Agencji powierzono także opiekę nad blogami i mikroblogiem SCC oraz PR kryzysowy. Za obsługę klienta odpowiadać będzie zespół: Tomasz Pietrzak – dyrektor kreatywny oraz account managerzy Marcin Tadus i Radosław Grzybowski. Umowa pomiędzy Guarana Communications a Silesia City Center podpisana jest na czas nieokreślony. Wczęśniej za obsługę śląskiego centrum z zarkresu PR odpowiadała agencja Plus Communication.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo-rozrywkowe. W jego ofercie znajduje się 250 sklepów, punktów handlowo-usługowych, kawiarni i restauracji. Powierzchnia centrum handlowego wynosi 65 tys. mkw. Do największych najemców należy market z elektroniką użytkową i artykułami gospodarstwa domowego sieci Saturn oraz całodobowy hipermarket Tesco.

W strefie rozrywki znajdującej się na pierwszym piętrze mieszczą się sale kinowe Cinema City, klub Fun City (dyskoteka, kręgle, bilard itd.), dwie restauracje (Bierhalle, Sicilia) oraz klub fitness dla kobiet pod szyldem Gymnasion.

Centrum handlowe rocznie odwiedza ponad 13 milionów klientów. Silesia to także miejsce ciekawych imprez i koncertów oraz sezonowych pokazów mody. To właśnie tutaj w 2009 roku odbył się pierwszy w Polsce ślub w centrum handlowym.