– Cieszę się, że wszystko tak pozytywnie się zakończyło – mówi w rozmowie z dziennikiem Mieczysław Wasilewski, prezes firmy. – We wrześniu złożymy stosowną dokumentację z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Prace ruszą więc na pewno jeszcze w tym roku. Potrwają ok. 20 tygodni. W dzienniku czytamy, że koszt budowy samego sklepu Tesco wyniesie 10 mln zł.

Brytyjska sieć spożywcza Tesco działa w Polsce od 1998 roku. Przez ostatnie kilkanaście lat firma zainwestowała w kraju ponad 9 mld zł, otwierając 327 sklepów, w tym sklepy pod marką Tesco oraz Savia (30 supermarketów). Tesco posiada trzy centra dystrybucyjne, a także 26 stacji benzynowych. Firma zatrudnia ponad 28 tys. pracowników, a każdego dnia w sklepach jej sieci zakupy robi ponad milion klientów.

Sieć Tesco dysponuje hipermarketami o powierzchni od trzech do 12 tys. mkw., które w zależności od wielkości oferują 20-50 tysięcy produktów. W skład grupy wchodzą również tzw. hipermarkety kompaktowe, których powierzchnia waha się od dwóch do trzech tysięcy mkw. W ich ofercie – w zależności od wielkości – pojawia się około 10-13 tysięcy produktów. Tesco to również supermarkety mieszczące się w kategorii do tysiąca mkw. powierzchni, których asortyment sięga 3-5 tysięcy produktów.