Jak podaje Gazeta Olsztyńska, jeśli Rada Miasta zaakceptuje zmiany w planie zagospodarowania terenu, na którym mieści się obiekt i wyrazi zgodę, by w mieście funkcjonowała duża galeria, Ogrody zostaną trzykrotnie powiększone. – Nowa galeria ma powstać w miejscu obecnego parkingu. Miejsca postojowe znajdą się w podziemiu. Jest też możliwość rozbudowy centrum w górę i połączenia nowego poziomu z parterem schodami ruchomymi – wyjaśnia w dzienniku Jacek Bocheński, urbanista miejski.

Planom rozbudowy sprzeciwiają się miejscowi kupcy, obawiając się zbyt silnej konkurencji. Nie mają jednak wielu złudzeń, że ich interwencje zatrzymają plany powiększenia Ogrodów.

Centrum Handlowe Ogrody powstały w samym centrum Elbląga osiem lat temu. Jest to pierwszy na lokalnym rynku obiekt, w którym znajduje się supermarket i galeria sklepów. W Ogrodach na powierzchni 20 tys. mkw. mieści się pięć dużych sklepów: Carrefour, Komfort, RTV EURO AGD, Deichmann, Reserved. Do tej listy należy dopisać jeszcze około 50 mniejszych sklepów, punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych, piekarni i cukierni. Centrum dysponuje dodatkowo parkingiem na 900 miejsc. W obrębie elbląskich Ogrodów jest również plac zabaw dla dzieci.