Od 3 do 5 września 2010 roku po raz trzeci zostaną zorganizowane zawody „Hi-Tec Rajd Przygodowy. Bielsko-Biała 2010”. Start w sobotę przy dolnym wyciągu kolejki na Szyndzielnię, zakończenie w niedzielą w centrum handlowym Gemini Park około godziny 14.00.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów będą również zadania specjalne, parki linowe, eksploracja jaskiń oraz nieco nawigacji. Wśród uczestników wzorem poprzednich imprez zostaną rozlosowane cenne nagrody.

W ramach wyścigu przygotowano dwie trasy. Pierwsza – Classic rozgrywana będzie na dystansie 70 km. Trasa przeznaczona jest dla początkujących, którzy chcieliby sprawdzić swoje możliwości i przeżyć ciekawą przygodę. Obejmuje ona 20 km, które będzie trzeba przebyć pieszo i 50 km – rowerem. Do tego przejście przez park linowy. Trasa Masters przebiega na dystansie 140 km i jest już adresowana do bardziej doświadczonych zawodników.

Centrum handlowe Gemini Park jest zlokalizowane w południowej części Bielsko-Białej, blisko obwodnicy i głównych dróg prowadzących w stronę Żywca i Szczyrku. Galeria skierowana jest nie tylko do mieszkańców miasta, ale i okolic. W zasięgu Gemini Park znajduje się około 440 tys. potencjalnych klientów.