W nowym budynku, który pojawi się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57 w miejscu zburzonego kina Polonia, znajdą się lokale handlowe i usługowe. Łącznie inwestycja zaoferuje najemcom 2,2 tys. mkw. powierzchni i 24 miejsca parkingowe. Koncepcje architektoniczną przygotowała trójmiejska pracownia Stalprojekt.

Realizacja projektu rozpocznie się po wakacjach. Według informacji jakie uzyskał portal Trójmiasto.pl od szefa spółki Capital Park, prace budowlane mogły ruszyć jeszcze przed wakacjami, ale firma nie chciała w sezonie zamieniać ul. Bohaterów Monte Cassino w plac budowy. Zakończenie prac budowlanych jest przewidziane na koniec 2011 r.

Grupa Capital Park aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 2003 roku. Od 2004 inwestuje wspólnie z międzynarodowym funduszem private equity Patron Capital Partners, dysponującym kapitałem w kwocie ponad 1,7 mld euro. W ramach funduszy CP Realty I i CP Realty II Grupa Capital Park i Patron Capital Partners zealizowały kilka znaczących akwizycji takich jak zakup kinowej spółki Neptun Film wraz z aktywami i portfelem nieruchomości kinowych, zakup budynków biurowych Eurocentrum i terenów inwestycyjnych w Wilanowie, zakup terenów d. Fabryki Norblina i inne. Wzrost rynku, którego impulsem stało się wejście Polski do Unii Europejskiej przekładał się na decyzje biznesowe Grupy i definiowanie celów działania. Dziś na portfel inwestycyjny Grupy Capital park składa się na ponad 353 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej, mieszkaniowej w budynkach istniejących i przeznaczonych do realizacji.

W trakcie swojej dotychczasowej działalności Grupa Capital Park przeprowadziła proces inwestycyjny i skutecznie sprzedała 22 nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe. Grupa od początku zarządzana jest przez doświadczonych inwestorów rynkowych – Jana Motza i Jerzego Kowalskiego. Posiadają oni ponad piętnastoletnie doświadczenie w inwestycjach na lokalnym i międzynarodowym rynku nieruchomości ciesząc się szacunkiem i zaufaniem partnerów biznesowych.