W Gazecie Współczesnej czytamy, że pod koniec ubiegłego roku z ust przedstawicieli Galerii Narew Sp. z o.o. padały deklaracje, że prace budowlane wystartują wiosną 2010 roku. Nie rozpoczęły się one do tej pory. Teraz pojawiła się kolejna data – koniec października. Prezes spółki, Jerzy Wierzbowski zapowiedział nawet, że jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, do grudnia będzie gotowa konstrukcja obiektu. Nowe centrum handlowe ma powstać w miejscu hal po Zakładach Bawełnianych.

Również spółka Echo Investment postanowiła przyspieszyć z inwestycją w Łomży. W dzienniku czytamy, że pierwsze prace przygotowawcze przy galerii Veneda będą miały miejsce jeszcze w 2010 roku. Zwłaszcza, że w czerwcu Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę mieszkańców na plan zagospodarowania przestrzennego terenów pod galerię.

Gazeta sugeruje teraz, że między inwestorami rozpoczął się nieformalny wyścig. Najprawdopodobniej ten, który swoją galerią otworzy jako pierwszy, będzie miał szansę uzyskać lepsze przebicie i pozycję na rynku.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Echo Investment realizuje inwestycje w czterech segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.