Początkowo miasto chciało za nieruchomość 15 mln zł. – Na początku cena była wyższa, bo rzeczoznawca wycenił plac na 12 mln zł, ale ponieważ był dobry czas na rynku, prezydent zdecydował o podniesieniu ceny do 15. Nieruchomość jednak nie poszła, więc zleciliśmy kolejną wycenę. Rzeczoznawca tym razem wycenił metr kwadratowy na 900 zł – tłumaczy wiceprezydent Wojciech Krzyżek. Przekonuje, że kwota nie wzięła się z kosmosu, ponieważ niedawno Rybnik podobną działkę pod podobną funkcję też sprzedał właśnie za tyle samo. – Takie są dziś realia na rynku nieruchomości – dodał.

Galeria handlowa w centrum Raciborza ma mieć 15 tys. mkw. powierzchnii najmu. Znajdzie się tam wielosalowe kino, sklepy i restauracje. Według planu zagospodarowania przestrzennego, galeria ma mieć od 10 do 18 metrów wysokości (z dwoma lub trzema kondygnacjami), z parkingami pod- lub naziemnymi.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Echo Investment SA realizuje inwestycje w czterech segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Firma zrealizowała budowę takich centrów handlowych, jak: Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, Galeria Echo w Kielcach czy CH Galaxy w Szczecinie.

Większościowym akcjonariuszem firmy jest Michał Sołowow. Wśród akcjonariuszy są także polskie i zagraniczne instytucje finansowe, m.in. fundusze emerytalne: Commercial Union, PZU Złota Jesień, ING Nationale-Nederlanden Polska oraz AIG, Nordea, Axa.