Spółka prowadzącą obecnie 13 pijalni, wciąż podpisuje nowe umowy franczyzowe i otwiera kolejne lokale. Nie chce jednak precyzować terminów i lokalizacji najbliższych otwarć. Ostatnie lokale ruszyły w krakowskiej Bonarce i Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

Opłata wstępna za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł, a miesięczna opłata franczyzowa – 3 proc. od obrotów netto. Aby otworzyć punkt w Mount Blanc należy dysponować lokalem o powierzchni 60-150 mkw. i wydać około 300 tys. złotych.

Pijalnie czekolady Mount Blanc istnieją od kwietnia 2005 roku. Marka ta została stworzona w wyniku partnerskiej współpracy z liczącymi się producentami czekolady z Belgii i Francji. Z pijalniami związana jest także sprzedaż oryginalnych, ręcznie produkowanych pralinek w 150 rodzajach oraz zestawów okolicznościowych. Oprócz podstawowego asortymentu pijalni, który składa się z czekolady i kawy, w ofercie są również belgijskie desery lodowe oraz ciasta przygotowywane według receptur Mount Blanc.
Na polskim rynku pijalni czekolady i kawy działają obecnie trzy większe sieci – Van Hellder Choco Cafe, Pijalnie Czekolady E.Wedel oraz Chocoffee. Kąciki konsumpcyjne działają również w ramach sklepów Wawel.