W Galerii Eljot działają sklepy i punkty usługowe takich marek jak m.in.: Empik, sklep z bielizną Esotiq, sklep obuwniczy Wojas, czy salon odzieżowy Butik Your New Style.

Galeria Elijot zlokalizowana jest w blisko 50-tysięcznym Krośnie (woj. podkarpackie) w pobliżu staromiejskiego centrum miasta, na obszarze działalności gospodarczej o wciąż wzrastającej atrakcyjności. Atrakcyjność położenia obiektu związana jest przede wszystkim z bliskim sąsiedztwem tak ważnych dla rozwoju miasta punktów jak targowica miejska o powierzchni 4 h., hala sportowo-widowiskowa pełniąca również funkcję hali wystawienniczej oraz Galeria Handlowa Portius z zapleczem hotelowym. Kompleks Elijot zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic: Niepodległości i Legionów , będących elementami głównego układu komunikacyjnego miasta. Obiekt posiada 120 miejsc parkingowych. Niezależnie od tego w bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są parkingi na ok . 2000 pojazdów.

Galeria Elijot zarządzana jest przez specjalnie do tego celu utworzoną spółkę – Elijot Sp. z o.o. Działania spółki obejmują kompleksowe zarządzanie obiektem między innymi w takich dziedzinach jak: finanse, marketing, inwestycje czy sfera operacyjna. Prezesem zarządu spółki jest Piotr Guzik.