Net Tick IT to zaawansowane rozwiązanie, które pozwala centrali sieci handlowej wprowadzać atrakcyjne oferty szybciej, a także monitorować działania podejmowane w sklepach. Net Tick IT ułatwia przekazywanie konsumentom spójnych informacji o cenach, produktach i ofertach we wszystkich kanałach marketingowych, od etykiet półkowych po portale społecznościowe.

Najważniejsze korzyści z wdrożenia systemu Net Tick IT to: niższe koszty operacyjne, oszczędność czasu pracy personelu i kadry zarządzającej, lepsza czytelność cen i ofert dla konsumentów, zwiększona efektywność działań promocyjnych, szybkie i łatwe drukowanie etykiet cenowych oraz większości materiałów POS (Point Of Sale) bezpośrednio w sklepie, szybkie, zautomatyzowane przygotowanie i aktualizacja materiałów POS – w ciągu minut zamiast dni. Ponadto system pozwala na elastyczne zarządzanie cenami i szybsze zmiany cen , wprowadzanie kampanii marketingowych i promocji – w ciągu minut zamiast tygodni. Materiały POS dzięku systemu Net Tick IT zawsze są zgodne z obowiązującym w sieci systemem identyfikacji wizualnej.

System ten funkcjonuje m.in. sieciach takich jak Waitrose, Co-op and Mothercare. Teraz, dzięki porozumieniu pomiędzy firmami Uniscale i Pierhouse, z możliwości systemu Net Tick IT mogą korzystać także sieci handlowe w Polsce. 

Firma Uniscale istnieje od 1991 roku. Od początku zajmowała się głównie dostarczaniem wyposażenia
i systemów zarządzania produkcją dla przemysłu mięsnego. Obecnie działa w sektorze B2B na rynku sieci detalicznych, gastronomii i przemysłu mięsnego, przy czym koncentruje się na obsłudze firm handlu detalicznego w zakresie dostaw urządzeń, materiałów eksploatacyjnych, nowych technologii i serwisu.

Zaopatruje sieci detaliczne w wagi i systemy komputerowe firmy Avery Berkel, etykiety elektroniczne firmy ZBD, oprogramowanie Net Tick IT do zarządzania informacjami o cenach. Ponadto oferuje podstawowy sprzęt używany do obsługi klienta, w tym krajalnice Berkel, liczne tradycyjne i innowacyjne urządzenia do obróbki mechanicznej i termicznej produktów spożywczych, materiały eksploatacyjne: etykiety, rolki kasowe, folie, woreczki foliowe i inne.