Fundusz Polonia Property szuka partnerów do kolejnych inwestycji

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu drugiej fazy Fashion House w Gdańsku. Dzięki temu, Polonia Property stała się wyłącznym właścicielem wszystkich obiektów Fashion House zlokalizowanych na terenie Polski, tj. w Warszawie, w Sosnowcu i Gdańsku. Dzięki aktywnemu zarządzaniu, a także intensywnej strategii najmu, centra Fashion House bardzo dobrze prosperują, a ilość klientów i obroty najemców systematycznie wzrastają – ocenia Anna Duchnowska, członek zarządu odpowiedzialna za zarządzanie aktywami Funduszy Polonia Property.

– Cieszymy się z posiadania tak dużego udziału w strategicznym rynku centrów outletowych w Polsce. Chcemy powiększać wielkość naszego portfela aktywów i rozglądamy się za kolejnymi inwestycjami nie tylko w centra handlowe, ale także w projekty biurowe i magazynowe – zarówno, jeśli chodzi o budynki gotowe jak i w trakcie realizacji. Zakup portfela Fashion House jest dowodem na to, że rynek nieruchomości w Polsce oferuje atrakcyjne możliwości inwestowania kapitału. Szukamy partnerów do kolejnych inwestycji – dodaje Mirosław Januszko, Wiceprezes ds. Inwestycji Funduszy Polonia Property.

Centrum Fashion House Outlet Centre w Gdańsku zbudowane zostało w dwóch etapach. Pierwsza faza, licząca około 10 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA), została oddana do użytku w październiku 2005 roku. Fundusz Polonia Property Fund II kupił pierwszą fazę obiektu w lutym 2008 roku. Najnowsza, druga faza, została ukończona w listopadzie 2009 roku, dzięki czemu centrum powiększyło powierzchnie najmu o kolejne 7 tys. mkw. Znalazło się na niej 50 nowych sklepów. W tej chwili cały obiekt oferuje 17 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu ze 120 sklepami. Parking może pomieścić 700 samochodów.

Fashion House w Gdańsku posiada bardzo dogodną lokalizację, tuż przy obwodnicy Trójmiasta.
W centrum znajduje się wiele znanych i szanowanych międzynarodowych marek, takich jak: Mexx, Benetton, Triumph, Stefanel, Salomon, Marks & Spencer, Timberland, Levi’s, Puma, Nike, czy Lacoste/Bench, a także wiodących polskich operatorów m.in.: Reserved, Solar, Almi Décor, Ochnik, Vistula & Wólczanka, Simple, Tatuum, Kazar i Venezia.

The Outlet Company, spółka z grupy Liebrecht & WooD jest właścicielem marki Fashion House Outlet Centre i wraz ze strategicznym partnerem GVA Grimley Outlet Services obecnie odpowiada za zarządzanie projektami. The Outlet Company w czasie transakcji doradzała firma GVA Grimley Outlet Services, Funduszowi Polonia Property Funds II doradzał zespół CB Richard Ellis.