Nagrody w tej kategorii przyznawane są za projekty centrów handlowych. Parkridge otrzymał ją za galerię rozrywkowo-handlową Focus Mall Gliwice. Jest to największy w Polsce projekt realizowany przez Parkridge Retail Development. 

– Parkridge zdobył już wiele prestiżowych nagród w konkursach organizowanych w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. Postanowiliśmy więc spróbować sił zagranicą i zdecydowaliśmy się stanąć w szranki w Londynie. Mam nadzieję, że nasze kolejne realizacje będą potwierdzały słuszność przyznania nam tej nagrody – mówi Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge CEE Retail. – Wiem, że nie osiągnęlibyśmy tak wiele bez naszych partnerów biznesowych, najemców oraz pracowników firmy Parkridge – dodaje. 

Konkurs Europe&Africa Property Awards organizowany jest przez International Property Awards (międzynarodowe stowarzyszenie branży nieruchomości) przy współudziale Bloomberg TV. Patronami medialnymi wydarzenia są: The New York Times, Frankfurter Allgemeine i International Herald Tribune.

Focus Mall Gliwice to centrum handlowe o powierzchni całkowitej wynoszącej 140 tys. mkw. i powierzchni najmu (GLA) wynoszącej 65 tys mkw. Obiekt zaprojektowany został jako regionalne centrum handlowe, które będzie obejmowało swoim zasięgiem cały Górny Śląsk. Koncepcja wynajmu zakłada, że będą w nim nie tylko sklepy powszechnie rozpoznawalnych sieci oraz butiki marek luksusowych, znajdą się w nim także wielosalowe kino, klub fitness, restauracje oraz rozrywka.