Do grona najemców, którzy już oficjalnie potwierdzili finalizację umów, tym razem doszło pięć podmiotów. Są to m.in. cztery sklepy z odzieżą i akcesoriami sportowymi: Adidas, Nike, Reebok, Puma. Kolejną placówką, która pojawi się w galerii jest pijalnia czekolady i kawy Mount Blanc.

Najemcy podkreślają, że powodów, dla których zdecydowali się właśnie na współpracę z powstającą galerią handlową Korona Kielce jest wiele. Jednak największą wartością jest lokalizacja i łatwy dostęp do obiektu zarówno dla pieszych, których od miejskiego Rynku dzielić będzie zaledwie kilkaset metrów, ale również dla kierowców, na których czekać będzie 1,2 tys. miejsc parkingowych. – Głównym powodem takiej decyzji jest fakt, że galeria Korona Kielce będzie galerią śródmiejską, mającą świetną lokalizacją, co na pewno będzie miało wpływ na ilość klientów, którzy zdecydują się odwiedzić nasz sklep. Znamy również galerię Cuprum, która jest galerią o wysokim standardzie i ładnym, nowoczesnym wyglądzie – informuje Michał Piasecki, reprezentujący firmę Mount Blanc.

Korona Kielce rozmawia z kolejnymi firmami zainteresowanymi otwarciem swoich punktów w galerii. – Konkretnej liczby podać nie mogę, ale musze przyznać, że zainteresowanie i ilość umów, jakie podpisaliśmy przerosły nasze oczekiwania. Ponad 50 proc. powierzchni jest już zarezerwowana – wyjawia Iwona Pękalska, z firmy Libra Projekt, odpowiedzialnej za komercjalizację galerii Korona Kielce.

Inwestorem galerii Korona Kielce jest Church Land Development sp. z o.o., której głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek, wiodący akcjonariusz giełdowy NG2. Biznesmen rok temu otworzył swoją pierwszą galerię handlową – Cuprum Arena w Lubinie.

Galeria Korona Kielce ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Otwarcie obiektu przewidziano na I kw. 2012 roku. Na trzech poziomach powstanie 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Zajmą one łącznie 38,3 tys. mkw. Kolejne trzy kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking. Łączna powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 93 tys. mkw. Wartość inwestycji to 100 mln euro.