Mecz siatkarski będzie najważniejszym punktem pikniku. Po zmaganiach sportowych nastąpi licytacja piłek i koszulek z autografami siatkarek Organiki Budowlanych oraz biletów na mecze. Dochód przeznaczony zostanie na rzecz łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. W planach jest też rozegranie meczu z drużyną złożoną z uczestników pikniku. Poza tym będzie można porozmawiać z zawodniczkami, wziąć autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wśród atrakcji jest również tworzenie dzieła malarskiego przez najmłodszych uczestników pikniku, którzy na rozwiniętej na ziemi rolce papieru odbiją swoje dłonie i będą malować farbami. Na środku powstającego obrazu znajdzie się hasło pikniku z datą i miejscem wydarzenia. Swoje dłonie odbiją też siatkarki Organiki Budowlanych. Piknik odbędzie się w sobotę w godz. 12.00-16.00.

CH Manufaktura to jedno z największych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Polsce. Otwarcie obiektu nastąpiło w 2006 roku, po pięciu latach opracowywania projektu i prawie czterech latach renowacji. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym 9 ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów oraz część usługowa, która zajmuje około 12 tys. mkw. powierzchni biurowych, na tej przestrzeni mieści się również bank.