W sobotę, 28 sierpnia władzę w galerii przejmie Sznupek – maskotka policyjna, która razem z policją będzie uczyła dzieci bezpiecznego poruszania się i zachowania w drodze do szkoły. Pomoże w tym miasteczko ruchu drogowego, w którym maluchy będą mogły poznać podstawowe znaki i zasady bezpieczeństwa. Na klientów centrum czekać też będzie profesjonalna grupa ratowników medycznych, która uczyć będzie zasad udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia będzie można zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, motocykla i wozu strażackiego oraz poznać zasady działania fotoradaru straży miejskiej. Do tego mnóstwo konkursów, zabaw i quizów z nagrodami. Honorowym gościem będzie prezydent Rybnika, Adam Fudali.

Znajdzie się też coś dla rodziców – lekarze i specjaliści, m.in. dietetyk, ortopeda, dentysta i higienista doradzać będą jak dbać o zdrowie uczących się dzieci – jak przygotować smaczne i zdrowe śniadanie, jakie suplementy diety stosować, jak eliminować wady postawy i zadbać o zdrowe zęby dzieci. Swoją ofertę w zakresie zdrowej żywności i suplementów diety pokażą również Alma i EuroApteka. Z kolei perfumeria Douglas doradzi zabieganym mamom jak o siebie zadbać – przez cały weekend wizażystki będą wykonywały bezpłatne makijaże, będzie można również poddać się zabiegom pielęgnacji paznokci.

W niedzielę, 29 sierpnia królować będzie moda – od godziny 15.00 na scenie mali modele i modelki zaprezentują ubrania na różne okazje – do szkoły, na szkolne uroczystości, WF i szkolną dyskotekę. Zobaczyć będzie można również pokaz fryzur szkolnych. Oprócz tego czekają pokazy tańca, gimnastyki, teatrzyk i kąciki z zajęciami dodatkowymi oferowanymi przez kółka zainteresowań z Rybnika. Będzie również kolorowy plac zabaw, na którym animatorzy zajmą się najmłodszymi.