Akcja realizowana jest poprzez dystrybucję w całej Polsce informacyjnych plakatów, ulotek i standów. Kampania obejmuje działania BTL i PR. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji kampanii są Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych.

– Jednym z celów działalności Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, jako organizacji branżowej, jest propagowanie odpowiedzialnego spożywania alkoholu w społeczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży – mówi Leszek Wiwała, prezes Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego, organizatora kampanii . – Żadna ilość alkoholu spożywana przez ciężarną nie jest bezpieczna dla nienarodzonego dziecka, mimo to w społeczeństwie wciąż często spotykamy się z opiniami, że od czasu do czasu wypite wino, piwo czy drink nie mają żadnego wpływu na płód. Kobiety nie są w pełni świadome, jakie ryzyko niesie takie zachowanie, również możliwości wystąpienia u dziecka alkoholowego zespołu płodowego – dodaje.

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy jest organizacją branżową zrzeszającą producentów napojów spirytusowych. Do jego zadań należy podejmowanie działań ukierunkowanych na rozwój branży spirytusowej w Polsce i za granicą poprzez współpracę z przedstawicielami władzy publicznej oraz organizacjami społecznymi.