Oba lokale zajmą łączną powierzchnię 110 mkw. Do tej pory Ondraszkową Izbę znali głównie mieszkańcy i turyści odwiedzający Wisłę. Karczma usytuowana jest przy głównym deptaku spacerowym Wisły i dzięki oryginalnej architekturze oraz regionalnej kuchni należy do jednej z większych atrakcji tego miasta.
Wystrój Ondraszkowej Izby w Galerii Sfera, tak jak i restauracji w Wiśle, utrzymany będzie w klimacie regionalnej, góralskiej karczmy. Lokal podzielony będzie na dwie przestrzenie: restaurację oferującą tradycyjne dania kuchni polskiej oraz naleśnikarnię.

Galeria Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się między innymi z galerii handlowej z bezkonkurencyjną ofertą 250 sklepów czołowych marek polskich i zagranicznych, biurowca, 25 kawiarni i restauracji, , nowoczesnego kina z 7 salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką. Ponadto do końca 2010r na terenie Galerii zostaną oddane do użytku: trzygwiazdkowy hotel Qubus oraz atrakcyjna część mieszkalna złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park na dachu Galerii. Galeria stanowi doskonałe miejsce spotkań i zakupów, komfortowe i funkcjonalne, z największym w mieście parkingiem (2 200 miejsc).