Inwestorom postawiono wyśrubowane warunki. Jak informuje Gazeta Olsztyńska, żeby firma mogła wziąć udział w konkursie, musiała wykazać się zdolnością kredytową na poziomie przynajmniej 200 mln zł, udokumentować roczny przychód w wysokości co najmniej 150 mln zł, przedstawić portfolio co najmniej dwóch zrealizowanych w ostatnich pięciu galerii handlowych o powierzchni użytkowej wynoszącej minimum 60 tys. mkw. Wymogiem było też doświadczenie w budowie stadionu lub innego obiektu sportowego z widownią na co najmniej 10 tys. osób. Ratusz powołał specjalny zespół negocjacyjny, który w ciągu kilku miesięcy wybierze zwycięzcę postępowania.

Planowane centrum handlowe przy olsztyńskim stadionie miałoby mieć 30 tys. mkw. Przy inwestycji powstaną dwa parkingi, na łącznie ponad 1,2 tys. miejsc.

Budową centrum handlowego w blisko 180-tysięcznym Olsztynie zainteresowanych jest kilku deweloperów. W pobliżu dworca PKP oraz ulic Partyzantów i Kościuszki chce budować Zaira Investments. Przy skrzyżowaniu ul. Tuwima i Sikorskiego – należąca do Dariusza Miłka Libra Project. Inwestycję na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej przy ul, Kasprzaka zapowiada spółka JWK Invest. Projekt handlowy w mieście zamierza realizować także Rank Progress SA, który swoją inwestycję zamierza zlokalizować między dzielnicami Nagórki i Jaroty.