Spółka podkreśla także, że na takie wyniki wpływ miała powódź i żałoba narodowa, które spowodowały mniejszą liczbę klientów w lokalach gastronomicznych, a także to, że drugi lokal sieci – w CH Malta w Poznaniu został otarty dopiero 11 maja br. (czyli dopiero w połowie trwania II kwartału).

Narastająco po II kwartale strata z działalności operacyjnej wyniosła 603,06 tys. zł w porównaniu do 506,2 tys. zł w II kwartale 2009 r. Strata netto ukształtowała sie na poziomie 670,5 tys. zł (498,6 tys. zł rok temu).
Mimo niezadowalających wyników finansowych Ibiza zapowiada kolejne inwestycje. W ostatnim czasie spółka rozszerzyła swoje portfolio o sprzedaż lodów na wynos. Teraz pracuje nad uruchomieniem programu franczyzowego.

W styczniu spółka przeprowadziła emisję prywatną akcji, z której pozyskała 1,2 mln zł. Ponadto Ibiza planuje realizację kolejnej emisji akcji z prawem poboru o wartości do 3,5 mln zł. Dzięki temu chce przyspieszyć ekspansję i zadebiutować w kolejnych miastach.

Ibiza Ice Cafe prowadzi działalność jako operator lodziarnio-kawiarni segmentu premium. Pierwsze dwa lokale własne spółki działają w centrum Wrocławia oraz w Galerii Malta w Poznaniu. Planowany jest jeszcze jedna placówka we Wrocławiu. W realizacji była także kawiarnia w Starym Browarze w Poznaniu, ale spółce wypowiedziano umowę najmu lokalu z powodu opóźnień w jego otwarciu.