Lubelski deweloper już kilka lat temu wykupił w Sokołowie działkę o powierzchni 0,38 ha. Jak podaje Gazeta Sokołowska koszt transakcji wyniósł 1,84 mln zł. Jednak przez ostatnie lata żadna inwestycja na tym terenie nie była realizowana, aż do teraz. Firma otrzymała od władz miejskich pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. Inwestycja ma zostać ukończona z końcem października 2010 roku.

Gazeta sugeruje, że w nowym budynku usługowo-handlowy powstanie galeria handlowa, której głównym najemcą będzie supermarket Stokrotka. Pojawienie się w mieście tak dużego podmiotu handlowego z pewnością odbije się na konkurencji. Niepokoić mogą się tutejszy sklep ABC, kioski i sklepiki mięsne oraz jeden ze sklepów Topazu.

Deweloper, spółka Elpro działa w branży nieruchomości, jest właścicielem szeregu osiedlowych centrów handlowych. Specjalizuje się w obiektach o powierzchni handlowej nie przekraczającej 2000 mkw. W tej chwili Elpro rozwija zasięg swoich inwestycji na terenie całego kraju.

Natomiast spółka Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie. Wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Koordynatorem tej grupy jest spółka Emperia Holding SA, która od stycznia 2002 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.