W akcji Arkadii mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 rok życia. Początek o godzinie 11.00. Akcja potrwa do godziny 15.00. Wszyscy uczestnicy otrzymają paczki ze słodyczami.

Centrum handlowe Arkadia, mieszczące się w Warszawie przy al. Jana Pawła II, często włącza się w akcje społeczne. Od wielu lat współpracuje na przykład ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji. W 2004 roku Arkadia została laureatem I edycji konkursu „Warszawa bez barier”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W Arkadii zastosowano również rozwiązania przyjazne osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach. Do ich dyspozycji pozostaje na przykład ponad 60 miejsc parkingowych, w tym 15 miejsc na oddzielonej szlabanem części parkingu, na którą wjechać mogą jedynie osoby posiadające specjalne karty.

Arkadia we współpracy z firmą Sony regularnie prowadzi także akcję „Ekoodpowiedzialni”, która ma na celu uwrażliwienie mieszkańców stolicy na problem środowiska naturalnego i podniesienie ich ekologicznej świadomości. W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne punkty zbiórki elektrośmieci. W 2009 roku w ten sposób udało się zebrać około ośmiu ton odpadów.