Arhelan w Hajnówce ma około 400 metrów powierzchni i dysponuje dwoma stanowiskami kasowymi. W nowym sklepie znalazło zatrudnienie 10 osób. Marzena Jakubowicz z działu marketingu i reklamy wyjaśnia, że market powstał w lokalu, który opustoszał po zamknięciu sklepu Milea. – Jesteśmy na etapie stabilnego rozwoju, systematycznie otwieramy nowe placówki. Od mieszkańców Hajnówki otrzymywaliśmy informacje, że w tym rejonie sklep jest bardzo potrzebny. Ponieważ pojawił się też odpowiedni dla nas lokal, postanowiliśmy skorzystać z okazji – mówi. Dodaje, że jest to już czwarty sklep sieci w Hajnówce. Zapowiada również, że Arhelan już wkrótce będzie twierał następną placówkę w małej miejscowości w województwie podlaskim. Na razie jednak nie zdradza szczegółów lokalizacji i daty otwarcia. Ta inwestycja jest aktualnie w fazie remontu pozyskanego lokalu.

Oficjalne otwarcie Arhelanu w Hajnówce było połączone z imprezą plenerową, która rozpoczęła się o godz. 10.00. Czołowymi maskotkami pikniku były postaci Asterixa i Obelixa, które uatrakcyjniały czas dzieciom i dorosłym. Tego dnia na klientów czekało wiele atrakcji, a wśród nich konkursy i zabawy integracyjne.

Firma Arhelan Burzyńscy jest rodzinnym przedsięwzięciem. Została powołana do istnienia w roku 1991 w Bielsku Podlaskim przez Helenę, Mirosława, Mirosławę oraz Arkadiusza Burzyńskich. W pierwszych latach istnienia główną działalnością była sprzedaż hurtowa produktów spożywczych. W 1995 roku powstał pierwszy market w Bielsku Podlaskim. Potem sieć otwierała kolejne, ciągle na terenie woj. podlaskiego. Dopiero w roku 2007 właściciele sieci zdecydowali się na poszerzenie działalności na inne tereny kraju. Sklepy Arhelan zaczęły być otwierane również na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego.