Pod koniec września ub. roku Bać-Pol podpisał list intencyjny z Rabat Pomorze, spółką z grupy kapitałowej Bomi w sprawie połączenia. Jednak kilkanaście dni później spółki poinformowały o odstąpieniu przez Bać-Pol, od zawartego listu intencyjnego. Następnie pojawiły się pogłoski, że przejęciem Bać-Polu zainteresowana jest Grupa Handlowa Emperia.

Bać-Pol jest jedną z największych firm handlowych w Polsce, posiada centra dystrybucyjne na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i lubuskiego, skąd prowadzona jest dystrybucja na teren całej Polski. W 2009 r. firma miała 10,5 mln zł zysku netto i ok. 750 mln zł przychodów. Planował wejście na giełdę. Ale walne zgromadzenie zdecydowało, że debiutu nie będzie.

W tym roku firma obchodzi okrągły jubileusz 20-lecia swojej działalności na rynku dystrybucji artykułów spożywczych. Przez dwie dekady przedsiębiorstwo Bać-Pol założone w 1990 roku osiągnęło dynamiczny rozwój. Dowodem tego są sukcesywnie otwierane nowe oddziały. Wysoką pozycję na rynku spółka Bać- Pol utrzymuje niezmiennie dzięki partnerskiej współpracy z producentami oraz klientami. W swojej ofercie handlowej posiada ponad 8 tys. pozycji asortymentowych największych firm branży spożywczej, ale również mniejszych firm regionalnych.