Ma to być restauracja typu McDrive. Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Obok tradycyjnej restauracji, z salą dla 150 gości, pojawi się też kawiarnia McCafe. Dodatkowo, z myślą o najmłodszych klientach, powstanie tzw. strefa Gym&Fun, w skład której wejdą trzy interaktywne miejsca zabaw. Będzie to czwarta placówka McDonald’s w Lublinie.

Jak już podawał portal Retailnet.pl, McDonald’s wkrótce otworzy kilka nowych restauracji w naszym kraju, m.in.: w Galerii Twierdza w Kłodzku, w Mińsku Mazowieckim, Grójcu, Pucku i Kędzierzynie-Koźlu.
W ostatnich tygodniach McDonald’s wystartował z prasową kampanią "Mamy apetyt na nowe restauracje". W ramach akcji poszukiwane są nieruchomości w celu uruchomienia nowych lokali. Możliwe jest kupno, długoterminowy najem lub dzierżawa. Na celowniku są m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto i Wrocław.

McDonald’s dysponuje około 32,2 tys. barów szybkiej obsługi w około 120 krajach na całym świecie. Plany na 2010 rok zakładają otwarcie 1 tys. nowych restauracji. Sieć rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa w Polsce ponad 243 lokali sieci, w tym około 100 prowadzonych na zasadzie franczyzy.