Podczas wystawy w pasażach Galerii Dominikańskiej będzie można podziwiać najważniejsze z odkryć słynnego konstruktora i wynalazcy Leonarda da Vinci. Będą to m.in. wiatrak, lotnia, spadochron, maszyny wojenne czy elektryczne śmigło znane jako prototyp dzisiejszego helikoptera. Leonardo da Vinci znany jest także jako artysta, malarz, poeta a także rzeźbiarz – fragmenty jego twórczości również zostanę pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie. Wśród obrazów znajdą się ponadto zabawne reprodukcje słynnej na całym świecie Mona Lisy.

W weekendy 28-29 sierpnia, 4-5 oraz 11-12 września w godz. 12.00 – 16.00 będzie można uczestniczyć w zwiedzaniu wystawy z przewodnikiem – Anną Hajdusianek – doktorem Politechniki Wrocławskiej, która opowie o wszelkich zjawiskach fizycznych i prawach matematycznych kryjących się za zaprezentowanymi eksponatami. Na pamiątkę wystawy każde dziecko otrzyma szkolne gadżety.

Galeria Dominikańska funkcjonuje we Wrocławiu od 2001 roku. To trzykondygnacyjny obiekt handlowo-usługowy, który na całkowitej powierzchni wynajmu, liczącej około 30 tys. mkw., skupia około 100 sklepów, kawiarnie, restauracje oraz punkty usługowe. Rocznie centrum handlowe odwiedza ponad 10 mln osób.