Fundacja Pierwsza Pomoc, zajmuje się udzielaniem pierwszej pomocy materialnej osobom najuboższym
i niepełnosprawnym. Pod stałą opieką ma ponad 100 rodzin, głównie z terenów popeegierowskich oraz Podkarpacia. Środki pomocowe przekazywane są na zakup żywność, środków czystości, artykułów szkolnych, odzieży, ale również na wsparcie najuboższych w opłatach mieszkaniowych.

Dodatkowo Fundacja odwiedza szkoły z programem "Bezpieczne Wakacje" i prowadzi zajęcia w ramach zapobiegania powstawaniu bezrobocia. Cyklicznie organizuje, odbywające się nad Soliną warsztaty arteterapi (leczenie dzieci sztuką) dla osób niepełnosprawnych, w ramach programu „Kolorowa Akademia” realizowanego we współpracy z Fundacją Batorego.

Bonarka City Center to jeden z największych kompleksów handlowych w Polsce, zlokalizowany w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Swoim klientom, oprócz propozycji ponad 270 sklepów i lokali usługowych, oferuje również szeroką ofertę na spędzenie wolnego czasu oraz bezpłatny parking na 3 200 samochodów. Do grona najemców tylko w tym roku dołączyło już kilkanaście nowych punktów, m.in. Calvin Klein Jeans, IceIceberg, Liu Jo, Marella, Roär, Pinko, Patricia Pepe, Heavy Duty, Conhpol, Svilanit, Sony Centre, Guess by Marciano i inni.