Centrum handlowe Ikea w Lublinie powstanie przy. al. Spółdzielczości Pracy. W kompleksie o powierzchni ponad 100 tys. mkw. znajdzie się 200 najemców. Sam sklep Ikea zajmie ponad 30 tys. mkw. powierzchni, dzięki czemu stanie się największa placówka szwedzkiego koncernu w naszym kraju.
Ikea nie podaje informacji na temat rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych. Pierwotnie mówiło się o przełomie 2012 i 2013 roku. Szacowany koszt inwestycji to ok. 150 mln euro.

Szwedzka sieć sklepów meblowych Ikea zamierza umocnić pozycję w naszym kraju. Ikea zakupiła w Polsce kilka działek. Zależnie od potencjału miasta planuje w najbliższych latach otwierać większe lub mniejsze sklepy. Od początku lat 90. szwedzka grupa zainwestowała w Polsce około 5 mld zł. Z kolei plan na najbliższe pięć lat przewiduje wydatki inwestycyjne rzędu 5–6 mld zł.

Ikea ma w Polsce obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 16 milionów klientów. Ponadto, poprzez firmę Inter Ikea Centre Polska, buduje i zarządza sześcioma Parkami Handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego znajduje się regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech.