Tym samym wszystko wskazuje na to, że już na początku przyszłego roku plan zagospodarowania przestrzennego dla kwadratu ulic: Niepodległości, Wróblewskiego, Dąbrowskiego i Królowej Jadwigi, decyzją wojewody wejdzie w życie. Inwestor, czyli spółka Goplana MGC Inwest sp. z o.o. spółka komandytowa, której głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek, przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych na pierwszą połowę 2011 roku.

Zakupione pod inwestycję działki już są przygotowane i czekają na prowadzenie prac. W tym celu wyburzone zostały m.in. zastałe budynki. Galeria Goplana powstanie w centralnej części miasta na obszarze zajmowanym wcześniej przez historyczne dla Leszna zakłady: Metalplast i fabrykę czekolady Goplana. Inwestor nawiązał do lokalnego charakteru nie tylko po przez nazwę centrum, ale także dzięki architekturze, w płynny sposób wtapiającej się w urbanistykę Rynku, z którym obiekt będzie sąsiadował. Goplana stanie się łącznikiem między najważniejszymi punktami w mieście- Ratuszem, osiedlami i dworcem kolejowym.

Galeria Goplana będzie dysponować powierzchnią całkowitą wynoszącą 62 tys. mkw., z czego 28 tys. mkw. zostanie przeznaczone dla najemców. W Obiekcie pojawi się 120 lokali handlowo-usługowych. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 780 miejsc postojowych.