Wśród wystawców udało się zgromadzić przedstawicieli z wielu poznańskich placówek edukacyjnych, kulturalnych, czy sportowych. Klienci będą mogli odwiedzić stoiska szkół tańca, kółek zainteresowań (modelarstwo, kółka plastyczne, zajęcia muzyczne, szkół językowych, klubów sportowych – m.in. aikido, capoeira), pracowni kreatywnych oraz małych akademii nauk.

Na scenie swój edukacyjny program zaprezentują naukowcy z Politechniki Poznańskiej. W widowiskowy sposób będą zachęcać dzieci i młodzież do zainteresowania się nauką. Klienci Centrum M1 nauczą się między innymi, z czego można zrobić armatę, czy taniec na wodzie jest możliwy, a także jak stworzyć „bezprądowy” telefon. Naukowcy z Politechniki Poznańskiej pokażą, że nauka to niezwykła przygoda, w której skutecznie można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli doskonałą zabawę z walorami edukacyjnymi.

Podczas Targów Edukacyjnych będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród. Każdy, kto zrobi w ten weekend zakupy, będzie mógł walczyć o liczne wejściówki i karnety, ufundowane przez wystawców targów. Dodatkowo wiele atrakcji przygotowali także najemcy M1 Poznań. Tylko w ten weekend klienci centrum znajdą w sklepach wyjątkowe oferty cenowe i specjalną „szkolną ofertę”.